Paní Jana díky Centru léčby obezity zhubnula 56 kg

Velice děkujeme paní Janě (49), která souhlasila s tím, že se se čtenáři podělí o svůj úspěšný příběh boje s obezitou i o fotografie před léčbou a po léčbě. Čtenáře upozorňujeme, že se jedná o reálné fotografie, nijak neupravované grafickým programem.

Paní Jana lékaře Centra léčby obezity poprvé navštívila v říjnu 2021. „Vážila jsem 116 kg při výšce 170 cm, měla jsem těžkou artrózu kolene a silné bolesti zad. Uvažovala jsem o částečném invalidním důchodu. Stále jsem se cítila unavená, pořád se mi chtělo spát. Mám vnoučata, péče o ně jsem však zvládala špatně, nemohla jsem se dobře pohybovat,“ popsala paní Jana svůj stav před léčbou.

V dubnu 2022 absolvovala gastrický bypass. „Po operaci jsem šla třetí den domů a kila padala rychle dolů! Dnes vážím 60 kilogramů, mohu se dobře pohybovat, koleno i záda mě přestaly bolet a doslova běhám jako veverka,“ směje se paní Jana.

Mám plno energie, únava je pryč, jezdím na kole… Nic z toho jsem před operací nemohla, dokonce hraji tenis. Jím pravidelně malé porce a nemám hlad. Můžu si dát i jitrnici nebo bůček, ale nevyhledávám to – naučila jsem se zdravě vařit,“ dodává paní Jana.